Истраги

Срѓан Керим и Јана Станисављева на распит во СЈО за злоупотребите во МПМ

13.09.2018 11:18:00

Заврши драмата на Финансова, нема притвор за Стефчо Јакимовски, само одземен пасош

08.08.2018 22:33:00

Митко Чафков и другите обвинети за 27 април повторно уапсени - притвор по подигнато обвинение

28.03.2018 02:48:00 Јавното обвинителство во вчера подигнатото обвинение побара судот повторно да им определи мерки притвор или други мерки на претпазливост, и покрај тоа што Врховниот суд вчера им ги укина притворите. Полицијата ги уапси во текот на ноќта.

По налог на три банки, Коле Штерјов и Фиданка Рајевска и пресудиле на обвинителката Раичевиќ

02.02.2018 02:28:00 Фиданка Рајевска, член на Советот на јавни обвинители гласала за неизбор на Лидија Раичевиќ во обвинителството за организиран криминал иако морала да се изземе бидејќи сопругот на Рајевска, директор во НЛБ Тутунска банка е осомничен во истрага.

Вишото контра обвинителството за организиран криминал- бара куќен притвор за актерот Јовановски

10.01.2018 15:30:00

СЈО отвори седум нови истраги против Никола Тодоров, Ивона Талевска, Силвана Бонева, Горан Груевски

19.12.2017 14:20:00 СЈО отвори седум нови истраги врз основа на телефонските разговори, против Силвана Бонева за лажно прикажување на патни трошоци, Никола Тодоров, Ивона Талевска, Горан Грујевски, раководно лице во ЕЛЕМ, инвеститор на градба кај амбасадата на САД.

Притвор за Мукоски, Василевски и Арнаудов, куќен за Тарчуловски, Пешевска и Димовски

05.12.2017 15:54:00

Пратениците со одземен имунитет почнаа да доаѓаат на распит во Кривичниот суд

05.12.2017 10:44:00

прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 91 | следна