Тековни судења

Верушевски удри по СДС бомбите беа злоупотребени по моето апсење, свиркачите лажат не ми дале бомби

23.09.2019 13:34:00 Верушевски тврди дека „свиркачите“ лажат, не му давале нему прислушувани материјали, а бомбиите биле злоупотребени по неговото апсење во случајот „Пуч“. Екс директорот на УБК и владин советник не е ни „северно македонец“.

Судијките од Апелација, Роза, Розалинда и Бети, скандалозно и подарија 400.000 евра на Канал 5 ТВ

11.07.2019 23:12:00 Со скандалозна одлука, трите судијки од Апелација, Роза Георгиева, Розалинда Ристеска и Елизабета Дукоска и подарија 400.000 евра на Канал 5 ТВ, пари што тие всушност ги должеле за серии и филмови кон фирмата КАН. Сега Канал 5 ќе им го преземе имотот

ЈУСТИЦИЈА пропадна, судиите вратени на работа, државата ќе плаќа милиони за адвокати

18.06.2019 15:45:00 Државата треба да им исплати на адвокатите над 100.000 евра за судски трошоци, две судијки се враќаат на работа по реќиси 5 годишна суспензија, а аферата Јустиција се распрсна какко меур од сапуница -тие се ослободени од битолскиот апелационен суд.

Шест години затвор за возачот што ја прегази 18 годишната ќерка на струмичката судијка Абрашева

11.04.2019 11:31:00 Апелациониот суд во Скопје на 6 години затвор осуди струмичанец што пред 10 години ја прегази 18 годишната черка на струмичката судијка Марина Абрашев, на улица во Струмица. Во меѓувреме возачот имал и две помилувања од Претседателот на државата.

Пресудата за прегазувањето на Фросина ја донеле судиите Јани Нича и Тања Милева со тројца поротници

11.04.2019 11:03:00 Судиите Јани Нича и Тања Милева, заедно со тројца поротници од скопска апелација ја донеле пресудата со која на 3 години затвор го осудуваат Видојевиќ кој ја прегази Фросина од Крива Паланка кај Универзалната сала. Во прилог следува пресудата.

Од 7 до18 години затвор за 16 обвинети за насилниот упад во Собранието

15.03.2019 16:57:00 Чафков како директор на БЈБ е осуден на највисока казна во траење од 18 години. Кацарска, образложувајчи ја пресудата, објасни што е парламент, што демократија, што е патриотизам. Ослободен е само оперскиот пејач Игор Дурловски, кој пеел, но не тепал

Никола Груевски му прости 50 илјади евра на Заев за клеветата за Македонска банка

21.01.2019 11:08:00 Никола Груевски ја повлече тужбата за клевета против Зоран Заев за тврдењата за Македонска банка и му ги прости 50.000 евра, колку шт требаше да плати Заев за изнесената клевета. Пресудата беше правосилна, а Врховен ја оценуваше во еден сегмент за тр

Струмичкиот суд го спаси новоселскиот шверцер, градоначалникот Стојчев од одење 2 години во затвор

08.10.2018 21:48:00

прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 190 | следна