Став

За каков рекет, мафијашки работи и криминал во СЈО под палка на Јанева зборува Мицкоски?

14.03.2019 15:15:00 Што сака да ни соопшти христијан Мицкоски со најавите дека во СЈО се работело „мафијашки и криминално“? И дека една телевизија се користела за рекет систем? Ќе има ли на повидок нов скандал во чиј центар ќе биде Катица Јанева?

Укинете го СЈО и не си играјте со Кривичниот законик - срамота е, направивте салата од правото

29.01.2019 14:25:00 Зошто би ни било СЈО, па уште да има целосна автономија со Јанева на чело и мандат од нови 5 години, кога може Заев со неговите „независни вмровци“ секој ден да го менува КЗ и да суди и пресудува преку интервенција на казните!

За бегството на Груевски преку езеро виновни се дедо Стефан и министерот за поморство, вели Владата

18.11.2018 23:59:00 На тајната седница одржана во саботата, според записникот до кој дојде Сведок, Владата ја лоцирала вината за бегството на Никола Груевски кај дедо Стефан и министерот за поморство чие име се крие поради безбедност.

Да, јас сум новинарот што му кажа ПРВ на Никола Груевски дека ќе го осудат за Мерцедесот

28.05.2018 19:48:00 Многу врева се крена по вчерашното интервју на Никола Груевски за Сител, во кое тој кажува дека „искусен новинар прв му кажал дека ќе оди во затвор за набавка на мерцедесот„. Да, јас сум тој што му кажа или што напиша прв јавно дека ќе биде осуден.

Заев не беше ослободен ниту зашто судот се реформирал, ниту зашто немало докази - да не се лажеме!

21.05.2018 22:48:00 По ослободителната пресуда, Зоран Заев повика медиумите кои го следеле судењето да го кажат својот став! Мојот е, дека Заев не беше ослободен ниту зашто немаше докази, ниту зашто судот се реформира, како што тврди, туку з`ш така морало!

Остро „НЕ“ за американскиот план за формирање Судско-медиумски совет

15.04.2018 13:39:00 Треба да и се рече НЕ на оваа иницијатива и да се отфрли на старт, како нефункционална, непотребна, неприменлива за македонски услови и што е најважно, во неа би учествувале или седеле луѓе, кои по природен пат не смеат да се другарчиња или партнери!

Танга пресуда! А, од што заработила Ивона Талевска толку пари?

20.02.2018 04:17:00 Сите се скандализираа од пресудата со која новинарката Ивона Талевска беше осудена условно на две години затвор за даночно затајување. Но, никој не праша, од што ги заработила парите Ивона за кои не платила 45 илјади евра данок?

Та, преку Коле од „колета“ - одговорност мора да има за Штерјов, оти нели не сме сите исти!?

01.02.2018 05:23:00 Штерјов навистина не знае што е судир на интереси или мисли дека цела нација пие нафта? Да биде трагедијата поголема, Штерјов објаснува дека гласал воздржано за изборот на внуката за обвинител, но не ја напуштил седницата бидeјќи ќе немало кворум?!

прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 23 | следна