Истраги

„Ординацијата“ на Лиле Стеванова ќе го прати и Ванчо Чифлиганец на „преглед“ кај Рускоска

18.11.2019 12:37:00 Во истрагата што треба да ја спроведе ОЈО водено од Вилма Рускоска, по пријавата против Лиле Стефанова, Катица и Лазар Јаневи, се очекува да биде сослушан и Ванчо Чифлиганец за неговата улога во барањето дуќан за ординација за обвинителката.

Врховен ги укина притворите за Камчев, Панделески и Јосифовиќ во „Империја“ - Решението во целост

04.03.2019 22:31:00 Врховниот суд го укина куќниот притвор за Јордан Камчев, Цветан Панделески и Ненад Јосифовиќ од случајот „Империја“ и наложи веднаш да бидат ослободени, по речиси 4 месеци поминати во притвор. Во целост го донесуваме решението на Врховен за Камчев.

СЈО на брифинг со селектирани новинари за детали од истрагата „Империја“ на Камчев и Мијалков

12.02.2019 10:44:00 СЈО, пред одлуката на Врховниот суд кој ќе пресече за притворите во „Империја“ на брифинг за од нив селектирани новинари споделило детали од истрагата, барајќи да не се споменуваат обвинителите брифери. Како Камчев и Мијалков ја граделе империјата?

Уапсени тројца екс министри за земјоделство, од Социјалистичката партија и заменик од ВМРО ДПМНЕ

01.02.2019 11:02:00 Четворицата уапсени, тројца екс министри: Ацо Спасеновски, Михаил Цветков и Љупчо Димовски (кој се бара) се од Социјалистичката партија и заменикот Делев од редовите на ВМРО ДПМНЕ се осомничени за злоупотреби со распределба на земјоделско земјиште.

Јанакиески и Јанушев осомничени за 5 мил. евра, во корист на кинеската фирма со набавка на автобуси

11.10.2018 17:35:00

Жарко Луковски од Телеком осомничен за злоупотреба на над 3,5 милиони евра во корист на Бетон

11.10.2018 17:28:00

Груевски, Божиновски, Мисајловски осомничени за префрлање на 30 милиони евра во локални телевизии

11.10.2018 17:14:00

Зоран Ставревски осомничен од СЈО дека и подарил 33 милиони евра за гасоводот на Русија

11.10.2018 17:01:00

прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 99 | следна