Тековни судења

Катица Јанева и Боки 13 завршија во Идризово, откако Апелација им ја потврди казната

23.07.2021 09:54:00 По вчерашното префрлање на Бојан Јовановски од куќен притвор во Идризово, денеска и гевгелискиот суд ја испрати Катица Јанева во Идризово. Другарката на Јанева, судијката Злата Попова, вчера ја добила пресудата на меил, денеска е спроведена до Скопје

Реакција на одбраната на Орце Камчев по одлуката на Апелација да не го пушти од притвор со гаранција

11.07.2021 12:45:00 Можеме јасно да заклучиме дека се работи за веќе видливо неоснована репресија врз г-динот Камчев, личен анимозитет кон г-динот Камчев како и класична тортура која веќе секако беше потврдена и од Народниот правобранител“, наведува одбраната.

Антонио Милошоски осуден за клевета кон судијата Драги Билески изречена на Телма ТВ

02.06.2021 18:29:00 Апелациониот суд правосилно го осуди пратеникот Антонио Милошоски дека го навредил судијата Драги Билески, во изјава дадена на ТВ Телма, во која тврди дека бил соработник на УДБА. Милошоски треба да плати и 74 илјади денари судски такси.

Врховен го одби барањето на Кическиот за ублажување, казната за Рекет останува иста

07.05.2021 03:10:00

Хронологија на еден РЕКЕТ, од почеток до крај

25.02.2021 17:27:00 Корупцискиот скандал кој го поткопа кредибилитетот на поранешното Специјално јавно обвинителство и надежта на демонстрантите кои со месеци беа дел од Шарената револуција не донесе ни „правда ни мир“.

Телефонот на Боки 13 го откри мебелот за Катица и парите од Дејан Пелистерка

06.02.2020 13:16:00 Доказите кои се изведуваа, покажаа како Боки 13 и Зоран Милески Кичевскиот влегуваат кај Камчев дома и излегуваат со ташна Луј витон, мебелот наменет за Катица Јанева и бизнисот со Дејан Панделески Пелистерка.

Лила Стојановска и Мери Дика го пуштија Боки 13 низ вода, не му се другарка и „како мајка“ повеќе

29.01.2020 14:53:00 Водителката на Сител Лила Стојановски се изјасни дека не му е другарка повеќе на Боки 13 иако му донирала 25 илјади евра, а неговата кума, судијката Мери Дика не му е „како мајка и не се слушаат секој ден“ како што тврдеше Боки 13.

Јанева пред нервен слом, Стефанова била „ороспија“, а Катица и го возела „мачето“

27.01.2020 19:59:00 Катица Јанева збесна на крајот на сведочењето на Лиле Стефанова, нарекувајќи ја „ороспио“, „гомнарке“, „ти чинев кога ти го возев „мачето“. Стефанова потенцираше дека не се во добри односи, но сведочењето не навестуваше дека Јанева ќе збесне и плаче!

прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 209 | следна